Teslimat ve İade


KAPIDA ÖDEME


1- Yapmış olduğunuz kapıda ödeme alışverişlerinizde iade ve değişim hakkınızı kullanabilmek için (iade talebini instagram dm ve whatsapp iletişim kanallarımız üzerinden bildirme süreniz 7 gün süre ile sınırlı olup) iadenizin bize ulaştırılması ile birlikte iadenizi gerçekleştirebileceğiniz toplam iade süreniz 14 gündür. Gidiş dönüş kargo ücretleri siz değerli müşterilerimize aittir. Anlaşmalı olduğumuz Kargonun kargonuz için almış olduğu gidiş dönüş kargo ücretlerinin iadesi bulunmamaktadır.

 

2 - Yapmış olduğunuz kapıda ödemeli alışverişlerinizde ödemiş olduğunuz kargo bedeli iadesi ile birlikte kapıda ödeme ek bedelinin iadesi bulunmamaktadır.

 

3 - Firmamız tarafından ürün iade bedelleri 5 iş gününde yapılmaktadır ( cumartesi ve pazar iş günü olarak sayılmamaktadır).

 

4 - Ürün iadelerinde;ürünlerin tek bir bütün halinde,kendi orjinal kutusunda,kendi havalı naylonları ve firmamıza ait koli içerisinde, hasarsız ve eksiksiz iade yapılması gerekmektedir. Firmamıza tarafınızdan kırık, eksik, hasarlı ulaştırılan ve yeniden satış özelliği kaybolan ürünler kargo ve firmamız sorumluluğunda değil gönderen olarak müşteriye aittir.

 

5- Dördüncü maddedeki koşullar sağlanmadığı takdirde kısmi iade ya da iadeniz tarafımızdan iptal edilecektir.

 

6 - Yapmış olduğunuz alışverişlerde mutfak kategorisinden, almış olduğunuz kullanılmış  ürünlerin sağlık ve hijyen kuralları sebebiyle iade ya da iptali bulunmamaktadır.

 

7 - Yapmış olduğunuz kapıda ödeme alışverişleriniz özürsüz teslim alınmaz ise satış sözleşmesi,onay alınması için yaptığımız telefon görüşmesi ve alıcının beyan ettiği adresi şipariş esnasında kullandığı IP teknolojik cihazı  (IP /MAC ADRESİ ) delil olarak kullanılarak;kapıda ödeme imkanını kötüye ve paketleme çalışanını gereksiz kullanma ve iş gücünü yavaşlatma sebepleriyle;kargo masraflarını işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.Alıcı kapıda ödemeli olarak sipariş verdiği ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az otuz (30) en fazla altmış (60) katı kadar tazminat bedelini firmamıza peşinen ödemeyi resmen beyan eder. 
 

8 - İade kargolarınız bize ulaştıktan sonra video kayıtlı olarak tarafımızca açılmakta, ürünlerin yeniden satış özelliğinin kontrolü ispatlı olarak yapılmaktadır.Yeniden satış özelliği kaybolmuş olan; hasarlı,eksik, kullanılmış veya kendi ambalajında olmayan ürünler için sözleşmeye ait 5.madde gerekleri uygulanmaktadır.

 

9 - Siz değerli müşterimize tarafımızdan gönderilen kargolarda kırık ve hasarlı ulaşan ürünler firmamızın garantisi kapsamındadır, ürünlerinizi teslim aldıktan sonra tarafımıza görsel iletmeniz ürünün ücretsiz yeniden temini için yeterli olmaktadır. 

 


10- Tarafınıza eksik, hasarlı, kırık ulaşan ürünleri bildirmeniz gereken süre kargonun tarafınıza ulaştığı tarihi takiben maksimum 3 gündür. 3 gün içerisinde firmamıza bildirilmeyen kırık, hasarlı, eksik ürünlerden firmamız sorumlu değildir. 
 

11-  Kampanya kategorisinden satın almış olduğunuz ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir. 

 

12- Ev kozmetiği ve kişisel kozmetik ürünleri, hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmasına rağmen iade alınmamaktadır.


 

KREDİ KARTI


 

1 - Yapmış olduğunuz kredi ve banka kartı ödemeli alışverişlerinizde iade ve değişim hakkınızı kullanabilmek için (iade talebini whatsapp ve instagram dm iletişim kanallarımız üzerinden bildirme süreniz 7 gün süre ile sınırlı olup) iadenizin bize ulaştırılması ile birlikte iadenizi gerçekleştirebileceğiniz toplam iade süreniz 14 gündür. Gidiş dönüş kargo ücretleri siz değerli müşterilerimize aittir. Kargonun kargonuz için almış olduğu gidiş dönüş kargo ücretlerinin iadesi bulunmamaktadır. Anlaşmalı kargomuzla iade yapmanız halinde kargo bedeli iade tutarınızdan düşülecektir. Farklı bir kargoyla gönderim yapmanız halinde ise  "gönderici ödemeli" iade yapabilirsiniz. 

 

2 - Firmamız tarafından ürün iade bedelleri 5 iş gününde yapılmaktadır.Kredi kartı ile taksitli olarak yapmış olduğunuz sipariş iptalleri kartınıza taksitli olarak yüklenmektedir ( cumartesi ve pazar iş günü olarak sayılmamaktadır). Bankanıza bağlı olarak ilgili tutarın hesabınıza yansıma süresi 1-10 gün arası değişiklik gösterebilir. 

 

3 - Ürün iadelerinde;ürünlerin tek bir bütün halinde,kendi orjinal kutusunda,kendi havalı naylonları ve firmamıza ait koli içerisinde, hasarsız ve eksiksiz iade yapılması gerekmektedir. Tarafımıza kırık, hasarlı, eksik ulaşan ve yeniden satış özelliği kaybolmuş ürünler kargo firmasının ve Boshqap firmasının sorumluğunda değildir, gönderilen kargonun tüm sorumluluğu gönderici olarak müşteriye aittir.

 

4 - Üçüncü maddedeki koşullar sağlanmadığı takdirde kısmi iade ya da iadeniz tarafımızdan iptal edilecektir.

 

5 - Yapmış olduğunuz alışveriş mutfak kategorisinde ise kullanılan ve defosu bulunmayan ürünlerin sağlık ve hijyen kuralları sebebiyle iade ya da iptali bulunmamaktadır.

 

6- İade kargolarınız bize ulaştıktan sonra video kayıtlı olarak tarafımızca açılmakta, ürünlerin yeniden satış özelliğinin kontrolü ispatlı olarak yapılmaktadır.Yeniden satış özelliği kaybolmuş olan; hasarlı,eksik, kullanılmış veya kendi ambalajında olmayan ürünler için sözleşmeye ait 4.madde gerekleri uygulanmaktadır.

 

7 - Siz değerli müşterimize tarafımızdan gönderilen kargolarda kırık ve hasarlı ulaşan ürünler firmamızın garantisi kapsamındadır, ürünlerinizi teslim aldıktan sonra tarafımıza görsel iletmeniz ürünün ücretsiz yeniden temini için yeterli olmaktadır. 


8- Tarafınıza eksik, hasarlı, kırık ulaşan ürünleri bildirmeniz gereken süre kargonun tarafınıza ulaştığı tarihi takiben maksimum 3 gündür. 3 gün içerisinde firmamıza bildirilmeyen kırık, hasarlı, eksik ürünlerden firmamız sorumlu değildir. 
 

 

9- Kampanya kategorisinden satın almış olduğunuz ürünlerde iade ve değişim kabul edilmemektedir. 

 

10- Ev kozmetiği ve kişisel kozmetik ürünleri, hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmasına rağmen iade alınmamaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR